Приветствую Вас Гость!
П`ятниця, 17.11.2017, 19:29
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Главная » 2017 » Травень » 24 » Законодавча новела: Досудова доповідь
Законодавча новела: Досудова доповідь
19:46

Законодавча новела: Досудова доповідь

 

27.08.2015 введений в дію ЗУ «Про пробацію», який ввів в обіг кримінального процесуального законодавства до нині нові терміни, наприклад, «пробація» та «досудова доповідь» .

Нещодавно (кінець 2016 – початок 2017 рр.) в Україні створено «Орган пробації» у складі Державної пенітенціарної служби України, шляхом реорганізації кримінально-виконавчої інспекції, яка забезпечує виконання покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Фактично, виконання всіх видів кримінальних покарань не пов’язаних з позбавленням волі, з урахуванням нововведень на законодавчому рівні покладено і здійснюються саме підрозділами органів пробації, замість колишньої кримінально-виконавчої інспекції.

Законом визначається, що досудова доповідь є одним з видів пробації та означає  – забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності. Відтепер суд має право доручити представнику персоналу органу пробації скласти досудову доповідь, згідно введеної в дію нової ст. 314-1 КПК України «Складання досудової доповіді». Варто зазначити, що складання досудової доповіді стосовно неповнолітньої особи (віком від 14 до 18 років), є обов’язковим елементом в незалежності від тяжкості кримінального правопорушення.

Досудова доповідь повинна містити результати соціального дослідження обвинуваченого та повинна надати суду додаткову об’єктивну інформацію про ризики вчинення обвинуваченим повторного злочину, можливість його виправлення без позбавлення або обмеження волі (необхідність ізоляції), а щодо неповнолітнього ще й інформацію про вплив криміногенних факторів на поведінку особи та рекомендації щодо запобігання повторного вчинення кримінальних правопорушень.

У зв’язку з вказаними змінами в законодавстві, Великописарівським сектором з питань пробації за запитом суду вже у травні 2017 року підготовлено та надано до суду досудову доповідь стосовно неповнолітнього, який вчинив крадіжку чужого майна, та яка безумовно була заслухана та прийнята до уваги учасниками судового провадження.

 

 

 

підготував:

Прокурор Великописарівського відділу

Охтирської місцевої прокуратури                               А.І. Кузнецов

 

Просмотров: 36 | Добавил: vorskla1968 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]