Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 00:38
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

На координаційній нараді

Прокуратура району інформує про вжиття координаційних заходів по боротьбі зі злочинністю

 

Прокуратурою району 30.12.14 проведено координаційну нараду, на який обговорений стан запобігання та протидії злочинності, дотримання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, виявлення кримінальних правопорушень у сфері економіки, службової діяльності та корупції. 

 Членами наради стали виконувач обов’язків начальника В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області Глубокий О.В., виконувач обов’язків начальника відділу прикордонної служби «Велика Писарівка» Сумського прикордонного загону Байдич А.О., начальник ВДАІ з обслуговування В.Писарівського району підпорядкованого УМВС України в Сумській області Тризна В.М. Участь в нараді взяли голова В.Писарівської районної державної адміністрації Сіденко Г.І., голова районної ради Сипко Д.Д., старший прокурор прокуратури району Кісельчук А.І., старший прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення прокуратури області Болгов О.Ю., працівники районного відділу міліції, а саме заступник начальника слідчого відділення Сидоренко Ю.В., виконувач начальника сектору карного розшуку Загребельний Я.І., оперуповноважений СДСБЕЗ Швидич С.І.

Правовою підставою до проведення зазначеної наради є ст. 10 Закону України «Про прокуратуру», якою визначено, що Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори координують діяльність по роботі із злочинністю органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів. Аналогічні повноваження прокурора визначені і Положенням про координацію діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю та корупцією. 

Обговоривши стан запобігання та протидії злочинності, дотримання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, виявлення кримінальних правопорушень у сфері економіки, службової діяльності та корупції, координаційна нарада відзначила, що вжиті правоохоронними органами району заходи є не в повній мірі достатніми для стабілізації криміногенної ситуації, що потребує додаткових скоординованих дій правоохоронних органів.

Позитивною тенденцією є зниження кількості вчинених злочинів. Так упродовж 11 місяців 2014 року зареєстровано 217 кримінальних правопорушень, за аналогічний період минулого року злочинів зареєстровано 309, що складає – 29,9%. Прокуратурою району при здійсненні нагляду за законністю проведення досудового розслідування всього виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань раніше не облікованих 4 кримінальних правопорушення. 

Із кількості вчинених злочинів у 2014 році в порівнянні за аналогічний період 2013 року особливо тяжких 2 проти 6 (-66,7%), тяжких 36 проти 49 (-26,5%), середньої тяжкості 45 проти 33 (36,4%), невеликої тяжкості 50 проти 46 (8,7%). За категоріями: проти життя та здоров’я особи 35/31 (12,9%), проти власності 56/46 (21,7%), у сфері господарської діяльності 2/2, проти довкілля 4/0, проти громадської безпеки 4/3 (33,3%), проти безпеки руху та експлуатації транспорту 4/7 (-42,9%), проти громадського порядку та моральності 2/9 (-77,8%), у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів 12/12, у сфері службової діяльності 5/13 (-61,5%). Неповнолітніми або за їх участю вчинено 3/8 (-62,5%), особами, які раніше вчиняли правопорушення 37/37, групою осіб 8/1 (700%), у стані алкогольного сп’яніння 28/32 (-12,5%).

За результатами розслідування до суду скеровано кримінальних правопорушень 92/104 (-11,5%).

Позитивною тенденцією є зниження кількості особливо тяжких та тяжких злочинів, у  той час, коли на території держави спостерігається динаміка на їх збільшення відповідно на 20,3% та  10,8%.

У той же час спостерігається зростання кількості злочинів середньої на 36,4% та невеликої тяжкості на 8,7%, коли по державі існує невелике зростання злочинів середньої тяжкості на 7,6% та зниження злочинів невеликої тяжкості на  4,1%.   

В розрізі окремих видів зареєстрованих злочинів, то в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року спостерігається зростання кількості крадіжок на 10 (+ 25,0 %) та шахрайств на 3. 

Викликає занепокоєння збільшення на території району кількості вчинених злочинів у складі групи осіб.

Результати роботи В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області у сфері виявлення злочинів, пов’язані із незаконним обігом наркотичних засобів залишаються на рівні минулого року.  У той же час по державі спостерігається зниження кількості злочинів зазначеної категорії, що свідчить про послаблення профілактичної роботи на цьому напрямі.

         Однією з причин такого стану справ є неналежний стан профілактичної роботи, що проводиться відповідними підрозділами В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області.

         Потребує активізації робота сектору ДСБЕЗ В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області, в першу чергу на напрямку з виявлення кримінальних правопорушень з ознаками корупції, у сфері земельних відносин та економічної спрямованості.

         На неналежному рівні залишається робота оперативних підрозділів з  виявлення злочинів, що готуються.

         Покращення потребує взаємодія між слідчими та оперативними підрозділами райвідділу міліції. Не ефективним є використання негласних слідчих (розшукових) дій при провадженні досудового розслідування.

         Потребує посиленої уваги робота по відшкодуванню збитків, завданих кримінальними правопорушеннями та можливо заявлених у рамках кримінальних проваджень цивільних позовів шляхом встановлення належного підозрюваним майна та накладення на нього арешту.

         Має місце збільшення кількості фактів спроб незаконного переміщення товарів через державний кордон України. Вжиті правоохоронними органами району заходи до викриття та припинення зазначених правопорушень є недостатніми та малоефективними.

         З огляду на викладене, зусилля усіх правоохоронних органів щодо протидії злочинності в регіоні, у тому числі виявлення і розкриття кримінальних правопорушень, пов’язаних з хабарництвом, корупцією, у сфері економіки, профілактики злочинності потребують вжиття скоординованих заходів.

При обговорені нарада визнала роботу правоохоронних органів В.Писарівського району по боротьбі зі злочинністю такою, що потребує покращення та вжиття додаткових заходів щодо підвищення ефективності протидії злочинності, в першу чергу економічної спрямованості та у сфері протидії корупції. 

За результатами роботи заслухані звіти учасників та запрошених на міжвідомчу нараду, обговорені проблемні питання, визначені шляхи до їх усунення та недопущення прорахунків в подальшій роботі на вказаному напрямку, заплановано проведення ряду скоординованих заходів, спрямованих на покращення боротьби із правопорушеннями зазначених категорій.

 

Прокурор району

В.Нікітченко

 

 

 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (22.01.2015)
Просмотров: 296 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]