Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 00:53
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Охорона НПС

Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах визначених, законом.

Прокуратура району не стоїть осторонь та робить свій безпосередній внесок в охорону навколишнього природного середовища та збереження природних ресурсів, систематично, всебічно та поглиблено здійснюється діяльність щодо запобігання порушенням у сфері збереження природних ресурсів, своєчасного їх виявлення та припинення, а також недопущення їх проявам у майбутньому. Так, протягом 2014 року проведено 5 перевірок діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій району щодо дотримання останніми вимог природоохоронного законодавства. За результатами перевірок з метою усунення виявлених порушень внесено 6 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 осіб. В той же час, з прикрістю вимушена констатувати факт, що серед інших мають місце порушення, що становлять найвищу суспільну небезпеку та відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України. Прокуратурою відкрито кримінальне провадження та розпочато досудове розслідування за фактом незаконного порубу приблизно 1 тисячі дерев, яке завдало значної шкоди у розмірі більше 1 млн. грн. навколишньому природному середовищу. Наразі досудове розслідування триває.

Вищезазначене вимагає додатково акцентувати увагу жителів району на необхідності дотримуватися вимог визначеного чинним законодавством України порядку використання природних ресурсів, а також на наслідках його порушення, та закликати не бути байдужими, не стояти осторонь вчинюваних незаконних діянь, своєчасно повідомляти про їх вчинення правоохоронні органи району.

Правове регулювання суспільних відносин щодо користування природними ресурсами здійснюється Земельним кодексом України, Лісовим кодексом України, Водним кодексом України, Кодексом України про надра, Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про природно-заповідний фонд України» та ін.

Використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. Законодавством України громадянам гарантується право загального використання природних ресурсів для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних, матеріальних тощо) безоплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, передбачених законодавством України. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.

Порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою дисциплінарну, адміністративну (ст. ст. 52 - 92-1 Кодексу України про адміністративну відповідальність), цивільну і кримінальну (ст. ст. 236 – 254) відповідальність.

 

Прокурор прокуратури В.Писарівського району Т.Федченко

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (01.02.2015)
Просмотров: 289 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]