Приветствую Вас Гость!
Неділя, 18.11.2018, 00:13
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Підбито підсумки роботи

Прокуратура району інформує

 

На виконання вимог ст. 51-1 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура району інформує населення району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності упродовж 2014 року.

За штатом в прокуратурі району налічується 6 прокурорських посади, які укомплектовані. З вказаних оперативних працівників 3 є молодими спеціалістами зі стажем роботи до 3 років. 

Упродовж 2014 року прокуратурою району проведено 1 міжвідомчу нараду, на який розглянуто стан профілактики правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, групою осіб та особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення.

Заходи, передбачені міжвідомчою нарадою виконані своєчасно та в повному обсязі. 

Завдяки вжитим скоординованим заходам вдалось досягти позитивних результатів щодо виправлення становища на вказаному напрямку роботи.  Зокрема досягнуто зменшення росту злочинів вищевказаних категорій. Так, кількість вчинених упродовж 2014 року порівняно з 2013 роком злочинів особами у стані алкогольного сп’яніння склала 30/34 (-11,8%), (за 6 м. + 20%), особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення 39/41 (-5,1%), (за 6 м. +53,3%).

Проведено координаційну нараду щодо запобігання та протидії злочинності, дотримання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, виявлення кримінальних правопорушень у сфері економіки, службової діяльності та корупції. Наразі рішення наради перебуває на виконанні. Однак вже є позитивні результати, а саме завдяки вжитим скоординованим заходами виявлено два кримінальні правопорушення у сфері економіки, відомості про які внесено до ЄРДР за ст. ст. 369 ч.1, 191 ч.2 КК України.

По району відмічається зниження злочинності в цілому. Зокрема не допущено зґвалтувань, розбоїв, вимагань. Відсутні кримінальні правопорушення вчинені у складі організованих злочинних груп.  

Упродовж 12 місяців поточного року зареєстровано 233 кримінальних правопорушень, за аналогічний період минулого року злочинів зареєстровано 320, що складає – 27,2%. Із кількості вчинених злочинів в порівнянні за аналогічний період 2013 року особливо тяжких 1 проти 3 (-66,7%), тяжких 43 проти 48 (-10,4%), середньої тяжкості 46 проти 35 (31,4%), невеликої тяжкості 48 проти 45 (6,7%).

Питома вага встановлення осіб, які скоїли кримінальні правопорушення становить 79.2% , (область 47.8%). Розкрито 7 злочинів минулих років.

За результатами розслідування до суду скеровано кримінальних правопорушень 84/92 (-8,7%).

Позитивною тенденцією є зниження кількості особливо тяжких та тяжких злочинів, у  той час, коли на території держави спостерігається динаміка на їх збільшення відповідно на 5,2% та  16,2%.

Забезпечено належне впровадження в практичну діяльність нового кримінального процесуального кодексу України, своєчасне та достовірне ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Не допущено фактів неправомірного затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів. 

В той же час, незважаючи на позитивні напрацювання мається ряд негативних факторів, які в певній мірі впливають на криміногенну ситуацію в районі та на які необхідно звернути особливу увагу. Зокрема зросла кількість злочинів, вчинених  у складі групи осіб та раніше судимими особами.

                        Причинами зазначених негативних проявів злочинності є не в повній мірі належна профілактична робота в перчу чергу з боку правоохоронних органів, а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

                        Потребує посилення робота в напрямку виявлення кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, кримінально-караних корупційних діянь,  оперативності та якості досудового розслідування в цілому та по вказаній категорії кримінальних проваджень.

                        Упродовж 2014 року здійснено процесуальне керівництво у 273  кримінальних провадженнях, забезпечено їх повне, всебічне та неупереджене розслідування, дотримання розумних строків. До суду спрямовано 77  обвинувальних акти з додатками по 84 кримінальним правопорушенням, із них з угодами про примирення 12, про визнання винуватості 8. Із числа закінчених розслідуванням кримінальних проваджень у визначені КПК України 2-х місячні строки досудового розслідування з моменту повідомлення особі про підозру закінчено 1. Причиною тривалого розслідування стало умисне затягування підозрюваним терміну ознайомлення з відкритими матеріалами провадження. Перевірено 110 кримінальних проваджень, у яких прийняті рішення про їх закриття на предмет законності та обґрунтованості останніх. Процесуальними керівниками прийнято 22 рішення про об’єднання кримінальних проваджень, 6 проваджень направлено за підслідністю.  Проведено 11 негласних слідчий (розшукових) заходів, результати 4 використані як докази у кримінальних провадженнях.

При здійсненні нагляду за діяльністю В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області під час дізнання та досудового слідства, прокуратурою району скасовано 7 необґрунтованих та незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 18 письмових вказівок слідчим для проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях з метою забезпечення їх повного, об’єктивного та неупередженого розслідування, встановлення істини. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 4 кримінальних провадження, які не були облікованими. За допущені порушення при проведенні дізнання та досудового слідства прокуратурою району внесено 8 подань, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 8 працівників В.Писарівського райвідділу внутрішніх справ.

Упродовж року підозрюваним по кримінальним провадженням обрано всього 3 запобіжних заходів у виді особистого зобов’язання - 1 та тримання під вартою -2.

Перевірено 55 оперативно-розшукових справ. Для усунення виявлених порушень внесено 4 подання, які задоволені, за результатами їх розгляду притягнуто до відповідальності 3 оперативних працівники. У порядку ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» надано 6 письмових вказівки.   

Упродовж 2014 року працівниками прокуратури прийнято участь у розгляді судом 111 справ з приводу розгляду кримінальних проваджень та питань щодо виконання вироків. З їх числа у 76 випадках постановлені обвинувальні вироки.

Упродовж зазначеного періоду факти вчинення службовою особою адміністративного корупційного правопорушення не виявлялись. Внесено 4  подання у сфері протидії та боротьби з корупцію, за результатами їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 2 посадових осіб.

При здійсненні правозахисної діяльності прокуратурою району в порядку нагляду за застосування та додержанням законів проведено 59 перевірок, із них щодо захисту конституційних прав і свобод громадян 33, у сфері економічних відносин 5, у сфері охорони навколишнього природного середовища 5, про земельні правовідносини 10. З метою усунення виявлених порушень чинного законодавства, причин та умов, що сприяли їх виникненню, притягненню до відповідальності винних осіб, внесено  73 подання, за якими до відповідальності притягнуто 48 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, із них 18 посадових осіб органів державного контролю. Скасовано 8 незаконних нормативно-правових акти. Відшкодовано 2013 тис. грн., із них громадянам 123 тис. грн., фондам соціальної спрямованості  35 тис. грн. Кошти до бюджету не відшкодовувались. Відкрито 2 кримінальних провадження у сфері охорони навколишнього природнього середовища. Реально повернуто земель площею 133 га на загальну суму 1855 тис. грн.

Поновлено права 119 осіб. 

При здійсненні представницьких повноважень  заявлено позовів на суму 284 тис. грн. Із числа заявлених у минулому та поточному роках задоволено позовів на суму  232 тис. грн., із них про стягнення 16 тис. грн. до бюджету. Реально виконано рішень суду на суму 217 тис. грн., в тому числі до бюджету  лише 1 тис. грн.

Розглянуто 58 звернень громадян, із них вирішено - 31, задоволено з вирішених – 3, направлено в інші відомства – 22. Прийнято громадян на особистому прийомі  - 104, із ним особисто прокурором – 27.

Прокуратурою району здійснено 26 виступів у засобах масової інформації. 

У той же час, аналіз результатів роботи прокуратури району вказує на необхідність покращення роботи з виявлення кримінально караних діянь, в першу чергу у сфері службової діяльності, запобігання корупції, використання бюджетних коштів. 

Потребує посилення робота з виявлення адміністративно-караної корупції, робота з нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень з нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Необхідно вжити заходів до зниження кількості злочинів, вчинених у складі групи осіб, зниження рівня рецидивної злочинності, в першу чергу серед осіб засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Є недостатнім застосування до підозрюваних запобіжних заходів. 

Необхідно активізувати роботу із захисту прав і свобод дітей, в тому числі щодо захисту їх майнових прав представницькими заходами.

Для подальшого зміцнення законності в регіоні розроблено низку організаційно - практичних заходів та визначені пріоритетні напрями роботи на перше півріччя 2015 року.

 

Володимир Нікітченко,

прокурор Великописарівського району.

 

 

 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (26.02.2015)
Просмотров: 259 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]