Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 00:42
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Підсумки роботи

На виконання вимог ст. 51-1 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура району інформує населення району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності упродовж 2013 року.

За штатом в прокуратурі району налічується 6 прокурорських посади, які укомплектовані. З вказаних оперативних працівників 1 є молодим спеціалістом зі стажем роботи до 3 років та 3 стажисти на посаді прокурорів прокуратури району.   

Упродовж 2013 року прокуратурою району проведено 1 міжвідомчу нараду, на який розглянуто стан діяльності правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування В.Писарівського району щодо додержання законів при вирішенні заяв і повідомлень про злочини, пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами, забезпечення безпеки дорожнього руху та його профілактику.

Проведено координаційну нараду, на тему «Стан протидії  правоохоронних органів В.Писарівського району умисним вбивствам та тяжким тілесним ушкодженням у 2013 році».

Заходи, передбачені міжвідомчою та координаційною нарадами виконані своєчасно та в повному обсязі. 

Завдяки вжитим скоординованим заходам вдалось досягти позитивних результатів щодо виправлення становища з безпеки дорожнього руху. Зокрема покращився стан утримання  доріг, виявленні аварійно-небезпечні ділянки  та  місця  концентрації дорожньо-транспортних  пригод, у таких місцях вжиті відповідні заходи до удосконалення умов та  організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки, своєчасного виявлення перешкод дорожньому руху та забезпеченні їх усуненню. Як наслідок не допущено збільшення кількості вчинених на території району дорожньо-транспортних пригод.  Зменшено кількість необґрунтованого відкриття кримінальних проваджень за фактами ненасильницької смерті громадян.

По району відмічається зниження злочинності в цілому. Зокрема не допущено зґвалтувань, розбоїв, вимагань. Відсутні кримінальні правопорушення вчинені у складі організованих злочинних груп.  

Не допущено фактів неправомірного затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів. 

Питома вага встановлення осіб, які скоїли кримінальні правопорушення становить 77.1% , (область 43.6%),  по тяжким 73.3 % (область 44.3%).  Розкриті всі вчинені на території району вбивства (1),  спричинення тяжких тілесних ушкоджень (2), грабежі (2), розбої (1), незаконне заволодіння транспортними засобами (2). З числа зареєстрованих в ЄРДР кримінальних правопорушень лише 11 залишаються нерозкритими, з них тяжких – 7.

Розкрито 10 злочинів минулих років (питома вага 9.3%, область 8%).

Виявлено 10 фактів скоєння злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Із них 6 направлено до суду з обвинувальними актами, 4 залишаються у провадження слідчих райвідділу. 

В той же час, незважаючи на позитивні напрацювання мається ряд негативних факторів, які в певній мірі впливають на криміногенну ситуацію в районі та на які необхідно звернути особливу увагу. Зокрема зросла кількість злочинів, вчинених неповнолітніми (9 у 2013 році проти 2 у 2012 році). Вище загальнообласного є питома вага кримінальних правопорушень, вчинених раніше судимими особами та в стані алкогольного сп’яніння.

                Причинами зазначених негативних проявів злочинності є не в повній мірі належна профілактична робота в перчу чергу з боку правоохоронних органів, а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Прокуратурою району забезпечено належне впровадження в практичну діяльність нового кримінального процесуального кодексу України, своєчасне та достовірне ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Упродовж 2013 року здійснено процесуальне керівництво у 406  кримінальних провадженнях, забезпечено їх повне, всебічне та неупереджене розслідування, дотримання розумних строків. До суду спрямовано 72  обвинувальних акти з додатками, та 1 клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності. Не допущено випадків порушення визначених КПК України 2-х місячних строків досудового розслідування. Перевірено 245 кримінальних проваджень, у яких прийняті рішення про їх закриття на предмет законності та обґрунтованості останніх. Процесуальними керівниками прийнято 38 рішень про об’єднання кримінальних проваджень, 16 проваджень направлено за підслідністю.  Проведено 7 негласних слідчий (розшукових) заходів, результати 5 використані як докази у кримінальних провадженнях.

При здійсненні нагляду за діяльністю В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області під час дізнання та досудового слідства, прокуратурою району скасовано 5 необґрунтованих та незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 25 письмових вказівок слідчим для проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях з метою забезпечення їх повного, об’єктивного та неупередженого розслідування, встановлення істини. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 2 кримінальних провадження, які не були облікованими. За допущені порушення при проведенні дізнання та досудового слідства прокуратурою району внесено 6 подань, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 7 працівників В.Писарівського райвідділу внутрішніх справ. 

Перевірено 130 оперативно-розшукових справ, за результатами чого, для усунення виявлених порушень внесено 2 подання, у порядку ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову справу» надано 1 письмову вказівку, скасовано 1 незаконну постанову про закриття оперативно-розшукової справи.

Упродовж 2013 року працівниками прокуратури прийнято участь у розгляді судом 102 справ з приводу розгляду кримінальних проваджень та питань щодо виконання вироків. З їх числа у 39 випадках постановлені обвинувальні вироки.

Упродовж зазначеного періоду виявлено один факт вчинення службовою особою адміністративного корупційного правопорушення. Внесено два подання у сфері протидії та боротьби з корупцію.  Здійснено процесуальне керівництво та у подальшому направлено до суду обвинувальний акт по кримінальному провадженню у сфері корупції. 

При здійсненні правозахисної діяльності прокуратурою району в порядку нагляду за застосування та додержанням законів проведено 75 перевірок, із них щодо захисту конституційних прав і свобод громадян 37, у сфері економічних відносин 11, у сфері охорони навколишнього природного середовища 8, про земельні правовідносини 13. З метою усунення виявлених порушень чинного законодавства, причин та умов, що сприяли їх виникненню, притягненню до відповідальності винних осіб, внесено  78 подань, за якими до відповідальності притягнуто 48 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, із них 36 посадових осіб органів державного контролю. Скасовано 1 незаконний нормативно-правовий акт. Відшкодовано 118 тис. грн., із них громадянам 93 тис. грн., фондам соціальної спрямованості 16 тис. грн., 9 тис. грн. до бюджету. Відкрито 1 кримінальне провадження з приводу використання та збереження державного майна.  Попереджено незаконне надання земель площею 135 га на загальну суму 2732 тис. грн.

Поновлено права 89 осіб, із них 59 дітей. Попереджено незаконне надання земель площею 132 га на загальну суму 2722 тис. грн.

При здійсненні представницьких повноважень  заявлено позовів на суму 476 тис. грн. Із числа заявлених у минулому та поточному роках задоволено позовів на суму  614 тис. грн., із них про стягнення 136 тис. грн. до бюджету. Реально виконано рішень суду на суму 619 тис. грн., в тому числі до бюджету 136 тис. грн..   

Розглянуто 69 звернень громадян, із них вирішено - 30, задоволено з вирішених – 1, направлено в інші відомства – 39. Прийнято громадян на особистому прийомі  - 85, із ним особисто прокурором – 36.

Прокуратурою району здійснено 21 виступ у засобах масової інформації, з них 7 в регіональних друкованих, 6 в електронних, 8 в Інтернеті. 

У той же час, аналіз результатів роботи прокуратури району вказує на необхідність покращення роботи з виявлення кримінально караних діянь, в першу чергу у сфері корупції. Потребує посилення нагляд за законністю рішень, прийнятих органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.   

Не впроваджено в практику діяльність при здійсненні процесуального керівництва у кримінальних провадженнях застосування альтернативних запобіжних заходів як домашній арешт, застави.

Має місце зростання рівня рецидивної злочинності серед осіб засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (з 1 до 3). 

Потребує посилення нагляд у сфері економічних відносин, в першу чергу з запобігання неправомірного витрачанню бюджетних коштів, їх відшкодування. 

Необхідно активізувати роботу із захисту прав і свобод дітей, в тому числі щодо захисту їх майнових прав представницькими заходами.

                Недостатньою є ефективність нагляду за додержанням законів ВДАІ В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області. 

За наслідками обговорення вказаних питань, на оперативній нараді у прокуратурі вирішено визнати, що у 2013 році прокуратурою району вжито дієвих заходів до підвищення ефективності прокурорської діяльності у зміцненні законності, захисту прав громадян та інтересів держави, виконання визначених Законом України «Про прокуратуру», галузевими наказами Генерального прокурора України функцій.

Для подальшого зміцнення законності в регіоні розроблено низку організаційно - практичних заходів та визначені пріоритетні напрями роботи на перше півріччя 2014 року.

 

Володимир Нікітченко,

прокурор Великописарівського району.

 

 

 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (28.01.2014)
Просмотров: 288 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]