Приветствую Вас Гость!
Субота, 17.11.2018, 23:14
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Попередити підліткову злочинність – врятувати дитину

Попередити підліткову злочинність – врятувати дитину

В кінці березня 2016 року під головуванням першого заступника керівника Охтирської місцевої прокуратури Олександра Плескача в Тростянецькому відділенні поліції відбулася розширена оперативна нарада з питань підліткової злочинності, захисту прав дітей, які вступили в конфлікт з законом. У нараді взяли участь начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Сумської області Олена Луцик, прокурори Охтирської місцевої прокуратури, а також керівники усіх служб, на які покладено обов’язки опікуватися дітьми, Охтирського, В.Писарівського, Краснопільського та Тростянецького районів.

Основною підставою та тематикою наради стало збільшення неповнолітньої злочинності, як по області загалом, так і по районах. Як повідомила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Сумської області Олена Луцик, криміногенна ситуація по підлітковій злочинності на Сумщині в порівнянні з минулим роком зросла на 5 відсотків. Так, неповнолітніми було скоєно 340 злочинів, в 90% яких є учні ЗОШ, ПТУ, ВНЗ. Кожен третій підліток скоїв правопорушення в групі, а кожен сьомий – повторно. Причому збільшилася кількість тяжких та особливо тяжких злочинів.

Невтішна статистика, що говорить про збільшення випадків вчинення неповнолітніми кримінальних злочинів, має місце і в Великописарівському районі. Як повідомила начальник Великописарівського відділу Охтирської місцевої прокуратури Віта Бречка,  на території Великописарівського району протягом 2015 року неповнолітніми вчинено 7 злочинів проти 3 у 2014 році. За результатами розслідувань цих справ місцевою прокуратурою було скеровано до суду п’ять обвинувальних актів.

На сьогодні ще три кримінальні провадження стосовно неповнолітніх внесені до ЄРДР – вчинення підлітками крадіжок, один з яких вже в грудні минулого року мав покарання у вигляді іспитового строку на рік. Вказані кримінальні правопорушення вчинені підлітками із числа учнів.

Наразі на обліку в кримінальній поліції стоїть п'ять неповнолітніх.

Основними причинами дитячої злочинності залишаються несприятливе оточення, не охоплення дітей суспільно-корисною працею, ухилення деяких батьків від виховання та утримання дітей, і, звісно ж, прорахунки у профілактичній роботі органів державної системи профілактики.
У ході наради також проаналізовано роботу служб та відомств районів у сфері охорони дитинства, попередження та профілактики неповнолітньої злочинності, вжиття заходів до покращення прав та інтересів соціально незахищеної категорії дітей.

За наслідками проведеної наради розроблено ряд спільних заходів, спрямованих на недопущення вчинення дітьми злочинів та захист їх прав.

 

Начальник Великописарівського відділення

Охтирської місцевої прокуратури

радник юстиції                                                                      В.Д.Бречка

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (06.04.2016)
Просмотров: 343 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]