Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 00:49
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Прокуратура

Питання громадського порядку є як ніколи актуальними у наш час, а тому не буде зайвим в котре нагадати про важливість його дотримання, наслідки та відповідальність, які настають за його порушення.

Громадський порядок – це сукупність суспільних відносин, що забезпечують спокійні умови життя людей у різних сферах суспільно-корисної діяльності, відпочинку, побуту і нормальної діяльності підприємств, установ та організацій у цій сфері.

Більш детально хочу зупинитися на такому виді порушення громадського порядку, як хуліганство, яке, на жаль, стало досить поширеним на території району. Прикро констатувати той факт, що ми маємо негативну тенденцію до збільшення випадків вчинення кримінально караного хуліганства. Протягом 9 місяців 2015 року кількість таких випадків, у порівнянні з минулим роком, зросла на 100%, з 2 до 4 злочинів.

Відповідальність за хуліганські дії передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України. Так, відповідно до ст. 173 КУпАП дрібним хуліганством визнається нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Зазначене порушення карається штрафом від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправними роботами на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративним арештом на строк до п'ятнадцяти діб.

Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю та винятковим цинізмом.

Аналізуючи напрацювання практики, особлива зухвалість діяння може супроводжуватися, наприклад, насильством із завданням особі побоїв або заподіяння тілесних ушкоджень, знущання над нею, знищення чи пошкодження майна, зривом масового заходу, тимчасовим припиненням нормальної діяльності підприємства, установи, організації, таке, яке особа тривалий час уперто не припиняла. Як такі, що супроводжуються винятковим цинізмом, можуть бути визнані дії, поєднані з демонстративною зневагою до загальноприйнятих норм моралі, наприклад, проявом безсоромності чи грубої непристойності, знущання над хворим, дитиною, особою похилого віку або такою, яка перебувала у безпорадному стані та ін.

Закон України про кримінальну відповідальність за вчинення вказаного передбачає відповідальність у виді штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п'яти років.

Беручи до уваги вищезазначене, необхідно дотримуватися громадського порядку, та пам’ятати, що порушення останнього безумовно тягне передбачену законом відповідальність.

 

Прокурор прокуратури

В.Писарівського району

юрист 3 класу Т. Федченко

 
Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (22.09.2015)
Просмотров: 190 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]