Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 00:36
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Прокуратура

На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура району інформує населення району про результати роботи, стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності упродовж 9 місяців 2015 року.

За штатом в прокуратурі району налічується 6 прокурорських посади, які укомплектовані. З вказаних оперативних працівників 3 є молодими спеціалістами зі стажем роботи до 3 років. 

Упродовж 9 місяців поточного року прокуратурою району проведено координаційну нараду на який розглянуто стан запобігання та протидії злочинності і корупції на території В.Писарівського району упродовж 2014-2015 років.

Заходи, передбачені координаційною нарадою виконані своєчасно та в повному обсязі. 

По району відмічається зниження злочинності 4.4.% з 114 кримінальних правопорушень упродовж 9 місяців минулого року до 109 за аналогічний період поточного року. Не допущено росту кількості вчинених особливо тяжких злочинів, відмічається зниження кількості тяжких злочинів на 12.9% (з 31 до 27). Не допущено жодного випадку вчинення таких злочинів як зґвалтувань, умисних вбивств, вимагань. Має місце зниження кількості злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння та у складі групи осіб.

Відсутні кримінальні правопорушення вчинені у складі організованих злочинних груп.  

Забезпечено своєчасне та достовірне ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Не допущено фактів неправомірного затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів. 

В той же час, незважаючи на позитивні напрацювання маються окремі  негативні фактори, які в певній мірі впливають на криміногенну ситуацію в районі. Зокрема зросла кількість злочинів про власності з 43 до 48 (11.6%), із них крадіжок з 38 до 39, шахрайств з 1 до 3. Злочинів вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення з 29 до 41, неповнолітніми з 1 до 2. Зазначений ріст кількості вчинених злочинів зазначених категорій частково пояснюється зниженням рівня платоспроможності населення та економічного рівня життя, матеріального забезпечення та морально-соціальної життєвої позиції раніше судимих осіб. Шахрайства пов’язані із неправомірним заволодінням грошовими коштами потерпілих, що перебувають на їх карткових рахунках, вчинені дистанційно особами, які перебувають на межами області.

З огляду на викладене прокуратурою району планується проведення координаційної наради правоохоронних органів району з метою вжиття скоординованих заходів, спрямованих на подолання та подальше запобігання  вищезазначеного негативного явища.

         Упродовж 9 місяців 2015 року працівниками прокуратури району здійснено процесуальне керівництво у 253  кримінальних провадженнях, забезпечено їх повне, всебічне та неупереджене розслідування, дотримання розумних строків. До суду спрямовано 59  обвинувальних акти з додатками по 77 кримінальним правопорушенням, із них з угодами про примирення 9, про визнання винуватості 9. Спрямовано по одному клопотанню про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності та про застосування заходів виховного характеру. Недопущено випадків продовження визначених КПК України строків досудового розслідування. Перевірено 106 кримінальних проваджень, у яких прийняті рішення про їх закриття на предмет законності та обґрунтованості останніх. Процесуальними керівниками прийнято 15 рішень про об’єднання кримінальних проваджень, 7 проваджень направлено за підслідністю. Проведено 6 негласних слідчий (розшукових) заходів, результати 5 використані як докази у кримінальних провадженнях.

При здійсненні нагляду за діяльністю В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області під час дізнання та досудового слідства, прокуратурою району скасовано 4 необґрунтованих та незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 39 письмових вказівок слідчим для проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях з метою забезпечення їх повного, об’єктивного та неупередженого розслідування, встановлення істини. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 3 кримінальних провадження, які не були облікованими. За допущені порушення при проведенні дізнання та досудового слідства прокуратурою району внесено 9 документів реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 9 працівників В.Писарівського райвідділу внутрішніх справ.

Упродовж року підозрюваним по кримінальним провадженням обрано всього 5 запобіжних заходів, із них у виді особистого зобов’язання - 2 та тримання під вартою - 3.

Перевірено 45 оперативно-розшукових справ. Для усунення виявлених порушень внесено 4 документи реагування, які задоволені, за результатами їх розгляду притягнуто до відповідальності 4 оперативних працівники. У порядку ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» надано 7 письмових вказівки.   

Упродовж 9 місяців поточного року працівниками прокуратури прийнято участь у розгляді судом 108 справ з приводу розгляду кримінальних проваджень та питань щодо виконання вироків.

Упродовж зазначеного періоду виявлено 14 фактів вчинення адміністративних корупційних правопорушень (упродовж 2014 – 0). Внесено 1 акт прокурорського реагування у сфері запобігання корупції, за результатами розгляду якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності 1 посадову особу.

При здійсненні представницьких повноважень за позовами прокуратури судом відкрито провадження у справах на суму 1 347 тис. грн. На даний час задоволено 13 позовів на суму 987 тис. грн., на примусове виконання передано рішень суду на суму 14 тис. грн.

За позовом прокуратури району скасовано рішення та визнано недайсним договір оренди з приводу неправомірного використання 333 га землі вартістю 8,7 млн. грн.

Аналогічний позов відносно 18 га землі вартістю 352 тис. грн. перебуває на розгляді суду.

При здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях прокуратурою району внесено 10 документів реагування, до відповідальності притягнуто 3 посадови осіб.

Під час нагляду за додержанням законів при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 9 документів реагування, до відповідальності притягнуто 9 посадових осіб.

Розглянуто 27 звернень громадян, із них вирішено - 14, задоволено з вирішених – 1, направлено в інші відомства – 13. Прийнято громадян на особистому прийомі  - 79, із ним особисто прокурором – 30.

Прокуратурою району здійснено 23 виступів у засобах масової інформації. 

Для подальшого зміцнення законності в регіоні розроблено низку організаційно - практичних заходів та визначені пріоритетні напрями роботи. 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (09.10.2015)
Просмотров: 229 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]