Приветствую Вас Гость!
Неділя, 18.11.2018, 00:03
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Прокуратура дбає про права та законні інтереси громадян та держави

Конституцією України на органи прокуратури України серед іншого покладено функцію представництва інтересів громадян та держави в суді у випадках, визначених законом.

Представництво прокуратурою інтересів громадян чи держави в суді полягає у здійсненні прокуратурою від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадян чи держави.

Підставою представництва держави у суді є порушення чи загроза порушень її інтересів. Як зазначено у рішенні Конституційного суду України від 08.04.1999 № 3-рп/99 «інтереси держави» є оціночним поняттям і визначаються в кожному конкретному випадку. Наприклад, правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Такими є правочини, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об’єктами права власності українського народу — землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (стаття 14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочини, що порушують правовий режим вилучених з обігу або обмежених в обігу об’єктів цивільного права тощо.

Тому, я звертаюся до всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ та організацій району, якщо вам відомі факти порушень чи загрози порушень інтересів держави, не гаючи часу, звертатися до органів прокуратури задля невідкладного вжиття заходів представницького характеру з метою попередження порушень чинного законодавства, запобігання чи усунення негативних наслідків протиправних дій.

Підставою представництва інтересів громадянина в суді є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність чи обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження.

Тож, у разі наявності підстав, зазначених вище, громадяни можуть скористатися своїм правом та звертатися до органів прокуратури району щодо представництва їх інтересів у суді. При цьому, звертаю увагу на необхідності надання документів, що підтверджують право особи на представництво її прав та законних інтересів органами прокуратури, а також тих, які обґрунтовують зміст вимог та підтверджують порушення чи загрозу порушень прав та законних інтересів.

Прокурор прокуратури

В.Писарівського району Т.Федченко

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (04.02.2015)
Просмотров: 191 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]