Приветствую Вас Гость!
Субота, 17.11.2018, 23:27
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Прокуратура допоможе

 Представництво прокурором інтересів громадян чи держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та у порядку, встановлених законом.

Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. 

Як зазначено у рішенні Конституційного суду України від 08.04.1999 № 3-рп/99 «інтереси держави» є оціночним поняттям і визначаються в кожному конкретному випадку. Прокурор у кожному конкретному випадку 
самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі 
якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися 
порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у 
позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, 
уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних 
відносинах.

 Звертаюся до всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ та організацій району, якщо вам відомі факти порушень чи загрози порушень інтересів держави, не гаючи часу, звертатися до органів прокуратури задля невідкладного вжиття заходів представницького характеру з метою попередження порушень чинного законодавства, запобігання чи усунення негативних наслідків протиправних дій.

 Крім того, прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина (громадянина України, іноземця або особи без громадянства) у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист.

 Тож, у разі наявності підстав, зазначених вище, громадяни можуть скористатися своїм правом та звертатися до органів прокуратури щодо представництва їх інтересів у суді. При цьому звертаю увагу на необхідності надання документів, що підтверджують право особи на представництво її прав та законних інтересів органами прокуратури, а також тих, які обґрунтовують зміст вимог та підтверджують порушення чи загрозу порушень прав та законних інтересів.

 З метою представництва інтересів громадян чи держави прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом та законом, що регулює виконавче провадження:

- звертатися до суду з позовом (заявою, поданням);

- вступати у справу, порушену за позовом (заявою, поданням) іншої особи, на будь-якому етапі судового провадження;

- ініціювати перегляд судових рішень, у тому числі у справі, порушеній за позовом (заявою, поданням) іншої особи;

- брати участь у розгляді справи;

- подавати цивільний позов під час кримінального провадження у випадках та порядку, визначених кримінальним процесуальним законом;

- брати участь у виконавчому провадженні при виконанні рішень у справі, в якій прокурором здійснювалося представництво інтересів громадянина або держави в суді;

- з дозволу суду ознайомлюватися з матеріалами справи в суді та матеріалами виконавчого провадження, робити виписки з них, отримувати безоплатно копії документів, що знаходяться у матеріалах справи чи виконавчого провадження.


Прокурор Великописарівського відділу 

Охтирської місцевої прокуратури

юрист 3 класу Сергій Чечетт

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (16.03.2016)
Просмотров: 209 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]