Приветствую Вас Гость!
Неділя, 18.11.2018, 00:10
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Прокуратура району інформує

Прокуратура району інформує

На виконання вимог ст. 51-1 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура району інформує населення району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності упродовж 6 місяців 2013 року.

За штатом в прокуратурі району налічується 6 прокурорських посади. Фактично упродовж зазначеного періоду працювало 3 оперативних працівника. З вказаних оперативних працівників 1 є молодим спеціалістом зі стажем роботи до 3 років. 

Упродовж 6 м. поточного року прокуратурою району проведено 1 міжвідомчу нараду, на який розглянуто стан діяльності правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування В.Писарівського району щодо додержання законів при вирішенні заяв і повідомлень про злочини, пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами, забезпечення безпеки дорожнього руху та його профілактику.

Завдяки вжитим скоординованим заходам вдалось досягти позитивних результатів щодо виправлення становища з безпеки дорожнього руху. Зокрема покращився стан утримання  доріг, виявленні аварійно-небезпечні ділянки  та  місця  концентрації дорожньо-транспортних  пригод, у таких місцях вжиті відповідні заходи до удосконалення умов та  організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки, своєчасного виявлення перешкод дорожньому руху та забезпеченні їх усуненню. Зокрема з цією метою організовано та проведено 5 перевірок на автомобільних шляхах району з метою виявлення нелегальних пасажирських перевезень. Під час перевірок основна увага була зосереджена на додержанні безпеки руху та експлуатації транспортних засобів задіяних при перевезенні пасажирів. Виявлено 8 фактів порушень правил дорожнього руху водіями пасажирського транспорту.  На автомобільних шляхах державного та місцевого значення, в населених пунктах додаткового встановлено 26 дорожніх знаків. Налагоджена профілактична робота з безпеки дорожнього руху, в тому числі серед молоді. Забезпечено прийняття селищними та сільськими радами програм із забезпечення безпеки дорожнього руху. 

По району відмічається зниження злочинності в цілому. Зокрема не допущено скоєння вбивств, спричинення тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, розбоїв, вимагань, незаконних заволодінь транспортними засобами. Відсутні кримінальні правопорушення вчинені групою осіб.

Не допущено збільшення кількості злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, хуліганств. Значно знизилась кількість крадіжок, а саме з 35 злочинів до 27. Розкрито 7 злочинів минулих років.  Упродовж 6 місяців поточного року особи за вчинення кримінальних правопорушень у розшук не оголошувались. Розшукано та знято з розшуку 1 особу, залишається в розшуку 2 осіб за вчинення злочинів минулих років.

 В той же час, незважаючи на позитивні напрацювання мається ряд негативних факторів, які в певній мірі впливають на криміногенну ситуацію в районі та на які необхідно звернути особливу увагу. Зокрема зросла кількість злочинів, вчинених неповнолітніми (8 у 2013 році проти 2 у 2012 році), які  у поточному році вчинені двома неповнолітніми, у минулому трьома. Вище загальнообласного є питома вага кримінальних правопорушень, вчинених раніше судимими особами та в стані алкогольного сп’яніння.

                Причинами зазначених негативних проявів злочинності є не в повній мірі належна профілактична робота в перчу чергу з боку правоохоронних органів, а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Для виправлення зазначеного становища, усунення виявлених порушень, причин і умов, що їм сприяли прокуратурою району внесені відповідні акти прокурорського реагування.

Прокуратурою району забезпечено належне впровадження в практичну діяльність нового кримінального процесуального кодексу України, своєчасне та достовірне ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Упродовж першого півріччя поточного року здійснено процесуальне керівництво у 203 кримінальних провадженнях, забезпечено їх повне, всебічне та неупереджене розслідування, дотримання розумних строків. До суду спрямовано 36 обвинувальних актів з додатками, жоден судом не повертався.

При здійсненні нагляду за діяльністю В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області під час дізнання та досудового слідства, прокуратурою району скасовано 5 необґрунтованих та незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 10 письмових вказівок, виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 1 кримінальне провадження, яке не було облікованим. За допущені порушення при проведенні дізнання та досудового слідства прокуратурою району внесено 4 подання, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 працівників В.Писарівського райвідділу внутрішніх справ. 

Перевірено 41 оперативно-розшукову справу, за результатами чого, для усунення виявлених порушень внесено 2 подання, надано 1 письмову вказівку.

Упродовж 6 місяців поточного року працівниками прокуратури прийнято участь у розгляді судом 52 справ з приводу розгляду кримінальних проваджень та питань щодо виконання вироків. З їх числа у 16 випадках постановлені обвинувальні вироки.

Забезпечено 100% апеляційне реагування на неправосудні вироки. Касаційне реагування становить 100%.

Упродовж зазначеного періоду виявлено один факт вчинення службовою особою адміністративного корупційного правопорушення. Внесено два подання у сфері протидії та боротьби з корупцію.  Кримінальні правопорушення у сфері корупції не виявлялись.

При здійсненні правозахисної діяльності прокуратурою району за постановами про проведення перевірки в порядку нагляду за застосування та додержанням законів проведено 55 перевірок. З метою усунення виявлених порушень чинного законодавства, причин та умов, що сприяли його виникненню, притягненню до відповідальності винних осіб, внесено  46 подань, за якими до відповідальності притягнуто 30 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, із них 21 посадову особу органів державного контролю, скасовано 1 незаконний нормативно-правовий акт. Відшкодовано 117 тис. грн., із них громадянам 93 тис. грн., фондам соціальної спрямованості 16 тис. грн. Поновлено права 89 осіб, із них 59 дітей. Попереджено незаконне надання земель площею 132 га на загальну суму 2722 тис. грн.

При здійсненні представницьких повноважень за 6 місяців 2013 року заявлено позовів на суму 284 тис. грн. Упродовж 6 місяців 2013 року із числа заявлених у минулому та поточному роках задоволено позовів на суму  422 тис. грн., із них про стягнення 136 тис. грн. до бюджету. Реально виконано рішень суду на суму 282 тис. грн. 

Розглянуто 35 звернень громадян, із них вирішено - 15, задоволено з вирішених – 1, направлено в інші відомства – 20. Прийнято громадян на особистому прийомі  - 33, із ним особисто прокурором – 16.

Прокуратурою району здійснено 12 виступів у засобах масової інформації, з них 3 в регіональних друкованих, 6 в електронних, 3 в Інтернеті. 

Не виявлено порушень у сфері державної та комунальної власності. 

Зважаючи на сільськогосподарську спрямованість району, ефективність роботи за додержанням законів у сфері земельних відносин потребує подальшого вдосконалення, що визначено як один із пріоритетних напрямків роботи прокуратури району.

Вважаю за необхідне підвищити увагу щодо  застосування представницьких повноважень, зокрема із захисту інтересів держави у бюджетній системі, земельних правовідносинах, захисту прав дітей.

Потребує посилення нагляд за законністю виданих органами виконавчої влади та місцевого самоврядування нормативно-правових актів.

За наслідками обговорення вказаних питань, на оперативній нараді у прокуратурі було вирішено визнати, що упродовж 6 місяців поточного року діяльність прокуратури В.Писарівського району по виконанню вимог Закону України «Про прокуратуру», галузевих наказів Генерального прокурора України потребує подальшого покращення. Для цього вже розроблено низку організаційно - практичних заходів та визначені пріоритетні напрями роботи на друге півріччя 2013 року.

 

Володимир Нікітченко,

прокурор Великописарівського району.

 

 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (21.08.2013)
Просмотров: 503 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]