Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 00:36
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Спеціальне водокористування.
Спеціальне водокористування.
            На території В.Писарівського району знаходиться досить велика кількість водних об’єктів. А тому до прокуратури району часто звертаються громадяни з питаннями роз’яснення порядку здійснення спеціального водокористування.
            Зважаючи на викладене виникла необхідність роз’яснення передбаченого чинним законодавством порядку і умов здійснення спеціального водокористування.
            Вищевказані питання регулюються положеннями Водного кодексу України, Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 р. № 1264-XII та Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002р. №321 "Про затвердження порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1992р. №459"
            Взагалі водокористування може   бути   двох   видів   -  загальне  та спеціальне.
            Загальне  водокористування  здійснюється   громадянами    для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або  технічних  пристроїв  та  з  криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за  окремими  особами та без надання відповідних дозволів.
            Спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та  скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води  та  скидання  забруднюючих  речовин  із зворотними водами із застосуванням каналів. 
             Спеціальне  водокористування  здійснюється    юридичними    і фізичними  особами  насамперед  для  задоволення  питних    потреб населення,  а  також  для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських,  промислових, транспортних, енергетичних,  рибогосподарських (у тому   числі   для  цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.
            Не належать до спеціального водокористування: пропуск води через гідровузли (крім гідроенергетичних); подача (перекачування)  води  водокористувачам  у   маловодні регіони; усунення шкідливої дії вод (підтоплення,   засолення, заболочення); використання підземних    вод    для    вилучення корисних компонентів; вилучення води з надр разом з видобуванням корисних копалин; виконання будівельних, днопоглиблювальних і вибухових робіт; корисних копалин і водних рослин; трубопроводів і кабелів; проведення бурових, геологорозвідувальних робіт; інші роботи,  які виконуються без  забору  води  та  скидання зворотних вод.
            Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.
            Строки спеціального водокористування встановлюються органами, 
які видали дозвіл на спеціальне водокористування.
            Спеціальне водокористування може  бути  короткостроковим  (до трьох років) або  довгостроковим  (від  трьох  до  двадцяти  п'яти років). 
            У разі необхідності строк спеціального водокористування  може бути  продовжено  на  період,  що    не    перевищує    відповідно короткострокового або довгострокового водокористування.
            Продовження  строків   спеціального    водокористування    за клопотанням    заінтересованих    водокористувачів    здійснюється державними  органами,   що    видали    дозвіл    на    спеціальне водокористування.
        Дозвіл на спеціальне водокористування видається: - Радою   міністрів   Автономної  Республіки  Крим,  обласними, Київською,  Севастопольською міськими державними адміністраціями – у разі використання  води  водних  об'єктів  загальнодержавного значення;
- органом  виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською  міськими  радами  за  погодженням  із  Радою міністрів  Автономної   Республіки  Крим,  обласними,  Київською, Севастопольською міськими  державними  адміністраціями  -  у разі використання води водних об'єктів місцевого значення.
            Видача дозволу на спеціальне водокористування здійснюється за клопотанням  водокористувача  з  обґрунтуванням  потреби  у  воді, погодженим  з  центральним  органом  виконавчої влади, що реалізує державну  політику  у  сфері  розвитку  водного господарства, а на території  Автономної  Республіки  Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства, - в разі використання   поверхневих  вод,  центральним  органом  виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та   раціонального   використання  надр,  -  в  разі  використання підземних вод та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну  політику у сфері охорони здоров'я, - в разі використання 
водних об'єктів, віднесених до категорії лікувальних.
            У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору   води,   ліміт   використання   води   та  ліміт  скидання забруднюючих  речовин.  У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути  зменшені  спеціально  уповноваженими державними органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.
            Спеціальне водокористування здійснюється за плату.
 
Старший прокурор прокуратури
В.Писарівського району
юрист 3 класу                                                                        Андрій Кісельчук
    
 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (01.10.2013)
Просмотров: 784 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]