Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 01:41
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Социальная сфера

випускникам дорогу в життя

agency_po_trudoustrojstvu.jpgЗ метою визначення професійних планів випускників шкіл спеціалісти з профорієнтації базових центрів зайнятості Сумщини наприкінці кожного навчального року проводять соціологічне опитування. Згідно його результатів найпопулярнішою професією серед випускників цього року стала професія лікаря.

Далі найчастіше називалися спеціальності ІТ-сфери (програмісти), вчителі, фармацевти, юристи, менеджери, військовослужбовці, кухарі та дизайнери.

Відзначимо стрімкий ріст популярності спеціальностей лікаря, фармацевта та поліцейського, які не мали такого попиту серед молоді області у попередні роки. Як і раніше, сталим попитом користуються спеціальності економіста, психолога, ветеринара та військовослужбовця. Серед робітничих професій найбільш популярними у випускників є професії водія, кухаря, електрогазозварника, перукаря та манікюрника.

Переважна більшість випускників (77%) вже зробили вибір на користь тієї чи іншої професії (спеціальності), впевнені або в основному впевнені в правильності свого вибору. Як завжди, найбільший вплив на випускників у питанні вибору професійного майбутнього мали члени родини (49%). 91% респондентів здобувати професію підуть відразу по закінченню школи. Відсоток молоді, яка взагалі не планує навчатися, залишився на рівні показників минулих років - 0,8%. Для оволодіння професією 74% опитаних планують навчатися у вищих навчальних закладах, 18% – у ліцеях та професійно-технічних навчальних закладах, 5% – на курсах, 3% – готові піти учнем з подальшим одержанням кваліфікації.

Після здобуття фаху 27% опитаних хотіли б працювати на державних підприємствах, установах, організаціях, 21% – на підприємствах з іноземними інвестиціями, 23% – у приватному секторі, 13 % – бажають відкрити власну справу. У випадку проблем з працевлаштуванням 35% респондентів звернуться за допомогою до батьків та рідних, 26% – до служби зайнятості, 17% – безпосередньо на підприємство. 21% опитаних хотіли б на тривалий час (понад 3 роки) виїхати за кордон для навчання та роботи, 37% випускників для отримання освіти та подальшого працевлаштування готові назавжди виїхати за кордон.

Категория: Социальная сфера | Добавил: vorskla1968 (17.05.2017)
Просмотров: 85 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]