Приветствую Вас Гость!
Субота, 17.11.2018, 23:01
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Здійснюючи нагляд

Відповідно до європейських стандартів, Конституції України та з урахуванням законодавчих змін прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Проведеними прокуратурою Великописарівського району перевірками встановлені випадки неналежного виконання працівниками органів внутрішніх справ, покладених Кодексом України про адміністративні правопорушення та Законом України «Про міліцію», повноважень, зокрема, під час адміністративного затримання та доставлення осіб, а також виконання постанов суду про накладення стягнень у виді адміністративного арешту. 

На усунення зазначених та інших порушень закону прокуратурою упродовж 2015 року внесено 3 вказівки, за результатами розгляду яких 2 службових осіб Великописарівського РВ УМВС України в Сумській області притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Одна вказівка перебуває на розгляді.

27.04.2015 прокуратурою району із залученням спеціалістів Великописарівської ЦРЛ, Охтирського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби в Сумській області, В.Писарівського відділення ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», 13 Державної пожежно-рятувальної частини управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області проведено комплексну перевірку діяльності ізолятора тимчасового тримання та кімнати для затриманих та доставлених чергової частини Великописарівського РВ УМВС України в Сумській області. Перевіркою встановлено, що діяльність останніх вцілому відповідає вимогам чинного законодавства, однак наявними є певні недоліки та порушення.

За результатами перевірки, з метою усунення допущених порушень, а також причин і умов, що їм сприяли, до В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області внесено акт прокурорського реагування у формі вказівки в порядку ст. 45 Закону України «Про прокуратуру».

Крім того, на даний час існує проблематика з виконанням вироків, якими осіб засуджено до покарання у виді позбавлення волі, однак запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із зали суду не обрано. В таких випадках після вступу вироку в законну силу, засуджена особа повинна самостійно прибути до місць позбавлення волі для відбування покарання. У разі невиконання особою вироку суду, суд спрямовує вирок разом із своїм розпорядженням до уповноваженого органу для здійснення його виконання.

Згідно ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.   

Відповідно до ст. 533 КПК України вирок або ухвала суду, які набрали законної сили, обов’язкові для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягають виконанню на всій території України.

Прокуратурою Великописарівського району у 2015 році проведена перевірка щодо виконання вироків суду на території району. Встановлено, що 3 особи ухиляються від виконання вироків та переховуються від уповноваженого органу, на який законом покладено обов’язок здійснення вироку до виконання. У той же час, уповноважений орган не в повній мірі використовує надані Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність» повноваження щодо здійснення відносно вказаних осіб оперативно-розшукових заходів.

У зв’язку із наявною ситуацією прокуратурою району внесено 5 актів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких заведено 3 оперативно-розшукові справи, 1 особу відправлено для відбування покарання у виді позбавлення волі та 1 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Робота на вказаному напрямі триває.

 

Старший прокурор прокуратури

Великописарівського району

юрист 2 класу                                                                          Андрій Кісельчук

 

Прокурор прокуратури

Великописарівського району

юрист 3 класу                                                                         Сергій Чечетт

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (13.05.2015)
Просмотров: 210 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]