Приветствую Вас Гость!
Середа, 24.10.2018, 00:07
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Звіт прокуратури за І півріччя

На виконання вимог ст. 51-1 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура району інформує населення району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності упродовж 6 місяців 2014 року.

За штатом в прокуратурі району налічується 6 прокурорських посади, які укомплектовані. З вказаних оперативних працівників 3 є молодими спеціалістами зі стажем роботи до 3 років та 1 стажист на посаді прокурора прокуратури району.   

По району відмічається зниження злочинності в цілому на 40.1%,  серед них особливо тяжких кримінальних правопорушень – 80% (5/1), тяжких – 22.7% (22/17), середньої тяжкості + 4.2% (24/25), невеликої тяжкості – 9.7% (31/28).  За категоріями: проти життя та здоров’я особи – 5% (20/19), проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина – 33.3% (3/2), проти власності  – 25.7% (35/26), у сфері господарської діяльності – 0% (1/1), проти довкілля + 400% (0/4), проти громадської безпеки (2/3), проти безпеки руху та експлуатації транспорту – 50% (2/1), проти громадського порядку та моральності - 60% (5/2), у сфері обігу наркотичних засобів - +60% (5/8), проти авторитету органів державної влади – 50% (2/1), у сфері службової діяльності – 0% (4/4).

Зокрема не допущено зґвалтувань, розбоїв, вимагань. Відсутні кримінальні правопорушення вчинені у складі організованих злочинних груп.  

Не допущено фактів неправомірного затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів. 

В той же час, незважаючи на позитивні напрацювання мається ряд негативних факторів, які в певній мірі впливають на криміногенну ситуацію в районі. Так, особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення вчинено 23 злочини проти 10 за аналогічний період минулого року (+53,3%), у складі групи осіб 3, у минулому році – 0 (+300%), у стані алкогольного сп’яніння вчинено 12 злочинів проти 10 за аналогічний період минулого року (+20%).

         Причинами зазначених негативних проявів злочинності є не в повній мірі належна профілактична робота в перчу чергу з боку правоохоронних органів, а також органів виконавчої влади. 

         З метою подолання зазначеного негативного явища прокуратурою району проведено міжвідомчу нараду, на який розглянуто стан профілактики правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, групою осіб та особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення.

На нараді визначено ряд заходів, спрямованих на комплексне вирішення проблем з об’єднанням зусиль правоохоронних органів та органів виконавчої влади.  Наразі останні перебувають на виконанні.

Прокуратурою району забезпечено належне впровадження в практичну діяльність нового кримінального процесуального кодексу України, своєчасне та достовірне ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Упродовж 6 місяців 2014 року здійснено процесуальне керівництво у 158  кримінальних провадженнях, забезпечено їх повне, всебічне та неупереджене розслідування, дотримання розумних строків. До суду спрямовано 39  обвинувальних акти з додатками, із них 7 з угодами про примирення та 5 з угодами про визнання винуватості. Перевірено 60 кримінальних проваджень, у яких прийняті рішення про їх закриття на предмет законності та обґрунтованості останніх. Процесуальними керівниками прийнято 12 рішень про об’єднання кримінальних проваджень, 3 провадження направлено за підслідністю.  Ініційовано проведення 7 негласних слідчих (розшукових) дій, із яких 3 проведено. 

При здійсненні нагляду за діяльністю В.Писарівського РВ УМВС України в Сумській області під час дізнання та досудового слідства, прокуратурою району скасовано 3 необґрунтованих та незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 8 письмових вказівок слідчим для проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях з метою забезпечення їх повного, об’єктивного та неупередженого розслідування, встановлення істини. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 1 кримінальне провадження, яке не було облікованим. За допущені порушення при проведенні дізнання та досудового слідства прокуратурою району внесено 5 подань, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 7 працівників В.Писарівського райвідділу внутрішніх справ. 

Перевірено 37 оперативно-розшукових справ, за результатами чого, для усунення виявлених порушень внесено 2 подання, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2-х оперативних працівників райвідділу. У порядку ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» надано 2 письмових вказівки. 

Упродовж 6 місяців 2014 року працівниками прокуратури прийнято участь у розгляді судом 57 справ з приводу розгляду кримінальних проваджень та питань щодо виконання вироків. З їх числа у 23 випадках постановлені обвинувальні вироки.

Упродовж зазначеного періоду внесено 4 подання у сфері протидії та боротьби з корупцію. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 1 кримінальне правопорушення у сфері корупції із розміром завданих збитків 113 тис. грн. По останньому на даний час здійснюється процесуальне керівництво. 

При здійсненні правозахисної діяльності прокуратурою району в порядку нагляду за застосування та додержанням законів проведено 40 перевірок, із них щодо захисту конституційних прав і свобод громадян 21, у сфері економічних відносин 4, у сфері охорони навколишнього природного середовища 1, про земельні правовідносини 9, при перевірці додержання вимог Закону України «Про звернення громадян» 3, за зверненнями громадян 3.

За результатами проведених перевірок, з метою усунення виявлених порушень чинного законодавства, причин та умов, що сприяли їх виникненню, притягненню до відповідальності винних осіб, внесено  45 подань, за якими до відповідальності притягнуто 36 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, із них 14 посадових осіб органів державного контролю. Скасовано 8 незаконних нормативно-правових актів. Відшкодовано 514 тис. грн., із них громадянам 123 тис. грн., фондам соціальної спрямованості 35 тис. грн., органам місцевого самоврядування 356 тис. грн.   Відкрито 1 кримінальне провадження у сфері охорони навколишнього природнього середовища із розміром завданих збитків понад 500 тис. грн., а також як зазначалося вище, 1 кримінальне провадження у сфері боротьби з корупцією, по якою збитки складають більше 100 тис. грн.

За 5 актами прокурорського реагування забезпечено повернення до обліку

об’єктів комунальної власності майна загальною вартістю понад 1 млн. гривень.

         Поновлено права 119 осіб. 

При здійсненні представницьких повноважень  заявлено позовів на суму 270 тис. грн. Із числа заявлених у минулому та поточному роках задоволено позовів на суму  145 тис. грн., із них про стягнення 4 тис. грн. до бюджету. Реально виконано рішень суду на суму 141 тис. грн.

Розглянуто 29 звернень громадян, із них вирішено - 15, задоволено з вирішених – 2, направлено в інші відомства – 10, повернуто заявникам - 4. Прийнято громадян на особистому прийомі  - 50, із ним особисто прокурором – 13.

Прокуратурою району здійснено 16 виступів у засобах масової інформації, з них 8 в регіональних друкованих, 8 в Інтернеті.  Направлено 1 інформацію в органи влади.

У той же час, аналіз результатів роботи прокуратури району вказує на необхідність покращення роботи з виявлення кримінально караних діянь, в першу чергу у сфері корупції. Необхідно посилити нагляд у сфері економічних відносин, в першу чергу з запобігання неправомірного витрачанню бюджетних коштів, їх відшкодування.  Потребує посилення нагляд за законністю рішень, прийнятих органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також ображання відносно підозрюваних достатніх запобіжних заходів, в тому числі  альтернативних, визначених новим КПК України, зокрема як домашній арешт, застава.

Необхідно активізувати роботу із захисту прав і свобод дітей, в тому числі щодо захисту їх майнових прав представницькими заходами.

Для подальшого зміцнення законності в регіоні розроблено низку організаційно - практичних заходів та визначені пріоритетні напрями роботи на друге півріччя 2014 року.

 

Прокурор В.Писарівського району

радник юстиції                                                                             В.Нікітченко

 

 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (21.07.2014)
Просмотров: 410 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]