Приветствую Вас Гость!
Четвер, 16.05.2024, 01:40
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Бережімо те, що маємо…

 

 

Землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення, землі житлової та громадської забудови, землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, землі оздоровчого призначення, землі рекреаційного призначення, землі історико-культурного призначення, землі лісогосподарського призначення, землі водного фонду, землі промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення. Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які є власниками таких земельних ділянок.

У межах певної категорії землі можуть використовуватися за різним цільовим призначенням. Так, землі сільськогосподарського призначення – земельні ділянки, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей. Вони можуть використовуватися для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, індивідуального чи колективного садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства, надання послуг у сільському господарстві, розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, іншого сільськогосподарського призначення.

Землі житлової та громадської забудови – земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування. Мають експлуатуватися лише задля будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, колективного житлового будівництва, будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, будівництва та обслуговування будівель тимчасового проживання, будівництва індивідуальних гаражів, для колективного гаражного будівництва, для іншої житлової забудови; для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування, закладів освіти, будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги, будівель громадських та релігійних організацій, будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування, будівель екстериторіальних організацій та органів, будівель торгівлі, об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування, будівель фінансово-кредитних установ, будівель ринкової інфраструктури, будівель та споруд закладів науки, будівель закладів комунального обслуговування, будівель закладів побутового обслуговування, інших будівель громадської забудови.

Землі водного фонду – це земельні ділянки зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об'єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами; прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів; штучно створеними земельними ділянками в межах акваторій морських портів. На таких землях дозволено проводити діяльність лише щодо експлуатації та догляду за водними об’єктами, обслуговування та догляду за прибережними захисними смугами, експлуатації та догляду за смугами відведення, експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, для догляду за береговими смугами водних шляхів, для рибогосподарських потреб, для проведення науково-дослідних робіт, для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд.

Поняття та порядок використання інших категорій земель визначений ст. ст. 18 – 77 Земельного кодексу України та Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 N 548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель».

Кожна категорія земель має свій правовий режим використання, тому набуваючи юридичних прав та обов’язків на земельну ділянку доцільно вичерпним чином з’ясувати її категорію та цільове призначення, адже використання земельних ділянок не за цільовим призначенням безумовно завдає шкоди як самій земельній ділянці, так і навколишньому природному середовищу в цілому, за що ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.

У свою чергу, прокуратурою району систематично, всебічно та поглиблено здійснюється діяльність щодо запобігання порушенням у сфері земельних відносин, своєчасного їх виявлення та припинення, а також недопущення їх проявам у майбутньому. Так, на території В.Писарівського району загальна площа земель складає 83100 га, з них землі сільськогосподарського призначення – 69202,72 га, житлової та громадської забудови – 586,97 га, водного фонду – 1034 га. Упродовж 2014 року прокуратурою району проведено 5 перевірок дотримання вимог чинного земельного законодавства у діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. З метою усунення виявлених порушень внесено 7 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб. Завдяки вжитим заходам до бюджету відшкодовано 355,9 тис. грн., у законне володіння повернуто 28 га земель. Прокуратура району і надалі пильнує за належним застосуванням норм земельного законодавства та нагадує, що в разі його порушення може настати цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

Стажист на посаді прокурора

прокуратури В.Писарівського району Т.Федченко

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (29.05.2014)
Просмотров: 663 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]