Приветствую Вас Гость!
Четвер, 09.01.2025, 04:08
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Социальная сфера

Некуці проблеми довгих Розсошів
Кожен населений пункт нашого району має свої особливості, свої проблеми чи достоїнства. На жаль, проблем немало і часто пов’язані вони саме із особливостями сіл. Сьогодні мова піде про Розсоші. Це село розтягнулося однією вулицею від богодухівської траси до охтирської. Протяжність вулиці понад 12 кілометрів. Тож щоб завітати в гості з одного краю села в інший, треба здолати чималу відстань.
Через тенденцію до розвитку міських територій розпочався занепад сіл. Хоч як би не говорили, що села почали вимирати у наш час, та коріння цього процесу більш глибоке: ще в 70-80 роках минулого століття, коли молодь почала масово виїжджати із сіл. У наш час, коли разом із занепадом колгоспів різко скоротилася потреба в робочій силі в сільському господарстві, процес міграції сільських жителів до міст посилився. Це відчутно у всіх населених пунктах району. І Розсоші, на жаль, не виняток.
Які проблеми цього невеликого, але довгого села? Частково проблемні питання розсошівці порушили під час недавнього візиту до них голови райради Олексія Косача. Одне із них — відсутність магазину в селі. Сюди заїжджають підприємці в базарні дні, у визначені дні завозять хліб із Богодухова, Охтирки та із ф/г «Світанок». Проте наявність повноцінного магазину, де можна було б протягом дня купити необхідні продукти, була б далеко зручніша людям. Хоча з іншого боку, далеко не всі люди готові долати відстань приблизно в 5 кілометрів, щоб дійти до центру села за необхідним крамом. Тому підприємці запевняють, що торгівля в Розсошах — справа збиткова. Через те й зайнятися цією справою охочих немає.
Серед проблем розсошівці відзначали й необхідність полагодити греблю, яка нині непроїзна. Тут уже склалася певна тенденція: коли підприємці беруть в оренду ставок, обіцяють греблю відремонтувати. А коли отримують на руки договір оренди, то про обіцяне забувають. Утім певною мірою вимагати дотримуватися слова забуває і сільська рада. На дорогах села є ще одна проблемна ділянка — біля труби. Там дорога геть розбита місцевим транспортом, і людям важко через неї перебиратися. 
Окрім того, жителі села відзначали, що вони, читаючи районну газету, відчувають себе обділеними, адже за цей рік було газифіковане не одне село Великописарівщини, у багатьох інших є така перспектива. «Чи буде газ у Розсошах?» — запитували місцеві жителі в голови районної ради, який нагадав, що зважаючи на особливості структури села, районна влада доклала максимум зусиль, аби розсошівці отримали альтернативний вид опалення помешкань — електрикою (про це свого часу районна газета писала). Проте електричне опалення у своїх домівках зробили далеко не всі. Що ж стосується газифікації, то таку можливість розсошівцям теж можна зробити — від підвідного газопроводу Кириківка — Олександрівка відстань до початку села невелика (близько 1 км). Але чи здужають жителі побудову вуличних газопроводів? Адже протяжність села, як зазначалося вище, велика. Пустих будинків багато, та й розміщені вони, в основному, по один бік вулиці. Усі ці фактори негативно впливають на ціну будівництва газопроводу. Хоча, як вважає голова райради Олексій Косач, слід людям дати можливість газифікуватися, а вже чи скористаються вони нею — інша справа.
Валентина 
Кадничанська.
Категория: Социальная сфера | Добавил: vorskla1968 (10.12.2009)
Просмотров: 583 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]