Приветствую Вас Гость!
Середа, 08.01.2025, 08:00
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Основне про вибори

Основне  про вибори

Постановою Верховної Ради України № 757-VII від 22.02.2014 призначено позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року.

Центральна виборча комісія надала кожному виборцю можливість перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців, скориставшись Інтернет-ресурсом. Для цього необхідно на офіційному сайті Центральної виборчої комісії в розділі «Державний реєстр виборців» за веб-адресою www.drv.gov.ua відкрити закладку «Особистий кабінет виборця» і натиснути «реєстрація», після чого у відповідні поля внести інформацію про себе. Ви отримаєте відповідь на вказану Вами електронну адресу.

Згідно з вимогами частини 3 статті 32 Закону кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідних дільничної чи окружної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Відповідно до положень Законів України «Про вибори Президента України» (далі - Закон), «Про Центральну виборчу комісію», організацію підготовки і проведення виборів Президента України, реалізацію і захист виборчих прав громадян України, дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори та однакове застосування його на всій території України забезпечує Центральна виборча комісія. Контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях здійснюють окружні та дільничні виборчі комісії.

Згідно з частиною 5 статті 3 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» та частиною 17 статті 28 Закону ніхто не має права втручатися у діяльність виборчих комісій, за винятком випадків, передбачених законом. Виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес (ст. 11 Закону).

Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності з приводу виборів Президента України визначений розділом XII Закону. За змістом статей 93, 98- 100, 103, 104 Закону всі без винятку скарги, що стосуються виборчого процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом.

Скарги з приводу матеріально-технічного забезпечення роботи виборчих комісій підлягають обов’язковому попередньому розгляду на засіданні відповідної окружної виборчої комісії.

Орган ведення Державного реєстру виборців забезпечує розгляд скарг виборців у порядку, встановленому Законом України «Про Державний реєстр виборців» (ч.7 ст.32).

Звертаю увагу, що особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягуються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом (ст.105 Закону).

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи їх фальсифікації, голосування виборцем більше ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії (ст.ст.157-159,159-1 КК України).

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначена адміністративна відповідальність за порушення, передбачені статтями 212-7 - 212-20 КУпАП.

Органи прокуратури України не уповноважені здійснювати нагляд,    представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства, зокрема виборчими комісіями та не здійснюють уточнення попереднього списку виборців.

 

Стажист на посаді

прокурора прокуратури В.Писарівського району                     С. Чечетт

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (14.05.2014)
Просмотров: 607 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]