Приветствую Вас Гость!
Середа, 08.01.2025, 07:55
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Прокуратура району наголошує...

Прокуратура району наголошує...

 

                Дослідивши стан злочинності на території району, прикро констатувати наявність такого негативного явища, як правопорушення, що посягають на суспільні відносини у сфері власності. Більше того, у порівнянні з минулим роком, кількість злочинів проти власності збільшилася на 30,8%, в тому числі крадіжки — 21,7%, грабежі — 100%. Вищезазначене викликає необхідність додаткового роз’яснення норм чинного законодавства в частині того яка поведінка є правопорушенням у сфері власності та які наслідки вона зумовлює.

Відповідно до положень Конституції України, яка має найвищу юридичну силу, кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності.

                Законодавством України передбачено адміністративну та кримінальну відповідальності за протиправне заволодіння чужим майном. Так, положення Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають адміністративну відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати. Зазначене діяння тягне за собою покарання у вигляді штрафу від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 510 грн. або виправних робіт на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративного арешту на строк від 5 до 10 діб.

                Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за правопорушення, що посягають на відносини власності, які є більш суспільно небезпечними. Зокрема, у ст. 185 передбачена відповідальність за таємне викрадення чужого майна (крадіжка). Таке діяння карається штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1700 грн. або громадськими роботами на строк від 80 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Розмежуванням адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення крадіжки виступає розмір шкоди, завданої протиправними діями, при цьому, якщо вартість викраденого майна перевищує 121 грн. 80 коп., особа за вчинене несе кримінальну відповідальність.

Ще одним злочином у сфері власності є грабіж — відкрите викрадення чужого майна, який карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.) або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

Карається Кримінальним кодексом України і розбій — напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства. Насильством, яке є небезпечним для життя та здоров’я особи, є заподіяння легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності, а також більш серйозна втрата здоров’я. За таке діяння передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 7 років.

                Закон України про кримінальну відповідальність забороняє і шахрайство — заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, яке карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн.) або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

                Тож, вчиняючи будь-яке діяння, перелічене вище, необхідно пам’ятати, що це є неправомірна поведінка, за яку законодавством України передбачена адміністративна чи кримінальна відповідальність.

Тетяна ФЕДЧЕНКО,

прокурор прокуратури В.Писарівського району, юрист 3 класу.

 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (28.07.2015)
Просмотров: 542 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]