Приветствую Вас Гость!
Неділя, 19.05.2024, 11:05
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Сельское хозяйство и промышленость

Захист ваших прав — у ваших руках
— Володимире Григоровичу, відомо, що вищеназваний Указ носить скоріше рекомендаційний характер, то чи поспішають орендарі виконувати його?
— Аналізуючи стан виконання в районі Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо захисту прав власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)”, можна сказати, що власники 40% земельних часток (паїв), які використовуються сільгосппідприємствами району, отримують орендну плату з розрахунку 3 % її вартості і більше; 50 % громадян отримують орендну плату від 1,5 до 3 %. На жаль, є також і такі сільгосппідприємства, що виплачують орендну плату у розмірі нижче 1,5%.
Кращою є ситуація щодо земель державної власності. 85% цих площ використовується з орендною платою 3 % і лише 15 % — з орендною платою від 1,5% до 3 %.
— А як сплачується орендна плата у розрізі сільських рад?
— Станом на 1 лютого цього року в семи сільських радах — Катанській, Кириківській, Розсошівській, Солдатській, Попівській, Яблучненській та Ямненській із жодним власником земельної ділянки (паю) не укладені додаткові угоди на 3 %. Відповідно ці сільські ради недоотримують надходжень до бюджетів у вигляді прибуткового податку, які можна було б спрямувати на розвиток та благоустрій населених пунктів.
Такі сільгосппідприємства, як "Мрія”, "Ера” (Розсошівська сільська рада), фермерські господарства "Алфьоров”, "Рябинка” (Рябинівська сільська рада) та "ЮВН”, "Бриз”, "Бантов” і ТОВ "Мрія” (Ямненська сільська рада), і до цього часу орендують земельні паї громадян з орендною платою нижче 1,5 %.
— Можливо, сільгосппідприємства просто не мають змоги виплачувати вищу орендну плату?
— Дійсно, фінансова нестабільність, криза вносять свої корективи у розвиток підприємств як потужних, що використовують залучений капітал, так і невеличких, що фінансуються і розвиваються із власних обігових коштів. Але, на мою думку, кожен орендар має дбати про розвиток і добробут людей, які проживають на даній території. І хороші приклади цього є. Так, у Пожнянській сільській раді, де земельні ділянки орендуються фермерським господарством "Світанок”, повністю виплачується орендна плата з розрахунку 3 % вартості землі. Це сільгосппідприємство також сплачує 3% за орендовані ним землі у Великописарівській селищній та Дмитрівській сільських радах.
Сільгосппідприємства Тарасівської сільської ради також за всі площі земельних ділянок, які знаходяться в оренді, виплачують 3 %. Причому це роблять і ПП "Тарасівка-99”, що використовує залучений іноземний капітал, і ПСП "Весна” — невеличке підприємство, що фінансується з власних обігових коштів.
Аналогічний стан і по деяких інших сільських радах, де невеликі місцеві сільгосппідприємства, такі як ПП "Вільне” (Вільненська сільська рада), фермерське господарство "Апіс” (Рябинівська сільська рада) виплачують за оренду земельних часток 3 % і більше, у той час, коли поруч у межах цих же сільських рад сільгосппідприємства використовують землю з орендною платою 1,5 % і менше.
— Що ж робити тим громадянам, які до цього часу отримують орендну плату менше 3%.
— Не зважаючи на великий обсяг робіт, проведений у напрямі збільшення орендної плати райдержадміністрацією, сільськими головами, досягти виконання Указу Президента доволі важко. Пов’язано це з тим, що Указ хоча і спрямований на забезпечення підвищення рівня соціального захисту сільського населення, але носить він скоріше рекомендаційний характер. Тому добитися поліпшення умов оплати можуть лише самі орендодавці. Там, де договори оренди вже підписані, орендодавцям потрібно звернутися до орендарів із письмовою заявою про зміну умов оренди. При укладенні нових договорів оренди необхідно відразу передбачити орендну плату у розмірі не менше 3% вартості землі.
Розірвати угоду в односторонньому порядку можна лише через суд, але добитися цього можна лише довівши, що якість земель орендарем погіршується. Простіше розірвати угоду тим, хто вчасно не отримав орендної плати. Але у будь-якому випадку людям необхідно боротися за свої права і отримувати належні виплати.
Записав Олексій Пасюга.

Категория: Сельское хозяйство и промышленость | Добавил: vorskla1968 (09.02.2010)
Просмотров: 692 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]