Приветствую Вас Гость!
Середа, 08.01.2025, 07:47
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Запобігання корупції

Верховна Рада України на своєму засіданні 14 жовтня прийняла закон  «Про запобігання корупції» , що є частиною урядового антикорупційного пакету.

Цей закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень. Також, закон передбачає створення Національного агентства з питань запобігання корупції - центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику. 

Ще одним блоком положень цього закону передбачено визначення правила формування та реалізації антикорупційної політики. Зокрема, закріплено правило про затвердження Верховною Радою України ключового документу у сфері антикорупційної політики – антикорупційної стратегії.

Закон, також, передбачає низку правил щодо запобігання проявам корупції, серед яких обмеження щодо використання службового становища, одержання подарунків, сумісництва та суміщення публічної служби з іншою оплачуваною діяльністю, щодо спільної роботи близьких осіб в умовах прямого підпорядкування одне одному, а також обмеження щодо осіб, котрі припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, встановлює правила щодо уникнення публічними службовцями реального чи потенційного конфлікту інтересів, чітко визначаючи алгоритм дій службовців і їхніх керівників щодо вирішення ситуацій наявного конфлікту інтересів.

Крім того, закон містить перелік правил етичної поведінки осіб, уповноважених виконувати функції держави чи місцевого самоврядування, які ґрунтуються на Модельному кодексі поведінки державних службовців, передбаченому в Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи R (2000) 10 від 11 травня 2000 року, правила щодо системи об'єктивного фінансового контролю за майновим станом публічних службовців, що полягатиме в поданні декларацій в електронній формі; в комплексі перевірок декларацій антикорупційним превентивним органом; в оприлюдненні декларацій у спеціальному єдиному реєстрі; в розширенні переліку відомостей, які підлягатимуть зазначенню в декларації; в установленні кримінальної відповідальності за подання в декларації заздалегідь недостовірних відомостей, а також за умисне неподання декларації; у проведенні стосовно службовців моніторингу способу їхнього життя з метою перевірки відповідності рівня життя задекларованим майну та доходам; у встановленні обов'язку службовців повідомляти антикорупційний орган про істотні зміни у своєму майновому стані та про відкриття рахунків у закордонних банках.

Закон містить положення щодо забезпечення захисту викривачів, котрі повідомляють про факти корупції, зокрема щодо заборони застосування до них негативних заходів впливу.

Вищезазначений нормативно-правовий акт визначає види відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення: кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та цивільно-правову. Поряд із цим встановлено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права обіймати певні посади за окремі адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.

З урахуванням вимог чинного антикорупційного законодавства, прокуратурою району постійно проводиться робота спрямована на запобігання корупції, вжито організаційні та практичні заходи щодо протидії корупції. 17.06.2014 проведено  міжвідомчу нараду керівників правоохоронних органів та органів виконавчої влади Великописарівського району щодо попередження вчинення злочинів та питань боротьби з корупцієюВ поточному році до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості щодо одного кримінального правопорушення з ознаками корупції та внесено 4 подання, які розглянуто та задоволено. До дисциплінарної відповідальності притягнуто одну посадову особу.

Щоб запобігти корупційним правопорушенням, жителі Великописарівського району повинні своєчасно повідомляти правоохоронні органи про відомі їм факти вчинення посадовими особами корупційних дій. Недопустимим є надання службовим особам неправомірної вигоди за виконання чи невиконання будь-яких дій з використанням службового становища.

Кожен такий факт передбачає кримінальну відповідальність як особи, яка передає неправомірну вигоду, так і особи, яка її одержує.

Варто зауважити, у діях особи, котра у зв’язку з вимаганням у неї неправомірної вигоди, перш ніж її дати, звернулася до правоохоронних органів з метою викрити вимагача, складу кримінального правопорушення немає.

У прокуратурі району працює «гаряча лінія» щодо повідомлень про факти незаконного втручання у діяльність підприємств, установ, організацій та інших господарюючих суб’єктів з боку контролюючих та правоохоронних органів. 

Номер гарячої лінії 5 -15-07.

Прокурор прокуратури

Великописарівського району

юрист 3 класу Роман Сопіга

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (12.12.2014)
Просмотров: 867 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]