Приветствую Вас Гость!
Четвер, 16.05.2024, 03:13
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Власть

Земля – основне національне багатство…

 Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною. Держава України гарантує право на землю, передбачає заходи щодо його охорони і відповідальність за порушення.

В той же час, задля безперешкодної реалізації права на землю необхідно дотримуватися законодавчо встановленого порядку. Слід пам’ятати, що земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав (придбана у власність, отримана чи передана у користування, оренду та ін.) виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Формування земельних ділянок здійснюється у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності, шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів.

Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номеру - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування. Діяльність щодо присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, а також її державної реєстрації проводить відділ Державного агентства земельних ресурсів у В.Писарівському районі. Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці при здійсненні її державної реєстрації.

Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору (у районі це відділ Держземагенства у В.Писарівському районі), подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин (Державне агентство земельних ресурсів України); оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) тощо); документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа; документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки. Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою (за належним чином посвідченою довіреністю) або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.

Звертаємо увагу, що законодавством визначені виключні підстави для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки. Відмова в державній реєстрації земельної ділянки з інших підстав є незаконною. Підставами до відмови є наступні: розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; подання заявником документів вищезазначених в статті не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

Також, необхідно звернути увагу на те, що державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється лише після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Іншими словами, не здійснивши державної реєстрації земельної ділянки, жодних дій в правовому полі, зокрема отримати у власність, передати у користування чи оренду та ін., з цією земельною ділянкою вчинити неможливо.

Тож, дотримуйтесь вищевказаних правил і безперешкодно реалізуйте своє право на землю!

Стажист на посаді

прокурора прокуратури району Т. Федченко

 

Категория: Власть | Добавил: vorskla1968 (19.03.2014)
Просмотров: 1384 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]