Приветствую Вас Гость!
Середа, 08.01.2025, 08:08
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Выбор раздела

Погода

Наши друзья

Великая Писаревка В-Писарівська РДА В-Писарівська районна рада Новини Лебедина Наша кнопка  Газета Ворскла

Поиск по сайту

...

Шановні читачі!
Нагадуємо, що постійно триває передплата на районну газету "Ворскла”. Якщо ви з якихось причин ще не передплатили районку, то поспішіть звернутися до поштових відділень або листонош. Залишайтеся з нами!

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Сельское хозяйство и промышленость

Зустрічаючи професійне свято
У поточному році в сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах фактичні посівні площі сільськогосподарських культур склали 37062 га, що на 2018 га більше середньорічного показника посівних площ двох попередніх років. По всіх категоріях господарств посіяно 45500 га, що також на 4,5% перевищує показник за попередні два роки.
Усього станом на 1 листопада зібрано зернових та зернобобових культур на площі 21186 га, валовий збір зерна склав 60362 тонни при середній урожайності 28,5 ц/га. Очікується за рік валовий збір зерна понад 75 тисяч тонн при середній урожайності 30,8 ц/га. Урожайність та валовий збір зерна нижчі проти середньорічного рівня попередніх двох років на 5% у зв’язку з край несприятливими природно-кліматичними умовами та тяжким фінансовим станом АПК району через майже повну відсутність кредитних ресурсів. Але, не зважаючи на це, посіви були проведені з дотриманням необхідної агротехніки, під урожай ранніх зернових внесено 1710 тонн діючої речовини мінеральних добрив, що становить 72,2 кг діючої речовини на 1 га посівів. Навесні 82% площ озимих культур були підживлені азотними добривами. Впроваджено у виробництво 25 сортів озимої пшениці та 3 сорти озимого жита. Зернові були оброблені гербіцидами, посів проведено кондиційним протруєним насінням. Це дало можливість отримати в середньому по району врожайність зернових та зернобобових культур вище в порівнянні з середньою врожайністю по області на 0,2 ц/га або на 0,6%. А по таких сільськогосподарських культурах, як соя та ріпак, врожайність перевищила середньообласну на 40 — 50%. Кращі господарства району стабільно отримують високі врожаї з року в рік завдяки цілеспрямованій і постійній роботі щодо дотримання високої культури землеробства. Так, найвища урожайність зернових та зернобобових культур (без кукурудзи на зерно) отримана в фермерському господарстві «Світанок» (керівник Надточий М.О.) — 47,2 ц/га, ТОВ «Мрія» (Бантов М.І.) — 46,8 ц/га, ф/г «Бантов» — 44,7 ц/га. Урожайність озимої пшениці сягнула у ф/г «Світанок» до 65,7 ц/га.
Через нестабільність цінової політики, закриття цукрових заводів, що в попередніх роках співпрацювали з сільгоспвиробниками нашого району, значно погіршилися показники у виробництві цукрових буряків. Посіяно цукрових буряків у поточному році всього 529 га при запланованих 1475 га, урожайність складає понад 350 ц/га, що нижче попереднього року на 50 ц/га. Але все ж ми маємо надію відновити цю галузь в наступному році, тому на даний час ведеться підготовка площ під посів цукрових буряків.
У сільгосппідприємствах та фермерських господарствах району посіяно озимих зернових культур на площі 12576 га, з них на зерно — 10801 га (100 % від запланованого). Крім того, посіяно 1563 га озимого ріпаку. Оранка зябу проведена на 100 % площ.
На кінець поточного року в сільгосппідприємствах Великописарівського району очікується поголів’я ВРХ 2100 голів, у тому числі корів — 1200, свиней — 1610 голів.
У зв’язку зі значним скороченням поголів’я худоби виробництво (вирощування) м’яса по всіх категоріях господарств очікується лише 1628 тонн (85% до минулорічного показника), м’яса очікується реалізувати 1749 тонн (на 11% менше рівня минулого року). Проте покращилися показники в молочній галузі району. Виробництво молока очікується на рівні 17059 тонн, що більше минулорічного в 1,7 разу, надій на середньорічну корову збільшиться на 1379 кг (47%) і складе 4324 кг. Покращився стан справ у молочній галузі району за рахунок введення в дію молочно-товарної ферми ПП «Агророзсоші», у якій на даний час утримується 190 корів.
Протягом останніх двох років намітилася тенденція на покращання стану справ у галузі свинарства. Такі сільгосппідприємства, як ф/г ім. Шевченка, ПАФ «Подолянка» (колишнє ТОВ а/ф «Яблучне») та ПСП «Рассвет» постійно працюють над покращенням маточного поголів’я свиней, що дає змогу збільшити кількісні та якісні показники по району в цілому та забезпечувати поголів’ям молодняку свиней населення району.
Успіхам сільськогосподарські підприємства завдячують, перш за все, умілому керівництву та самовідданій праці членів трудових колективів. Серед них — Павло й Іван Колісники (з сільгосппідприємства «Дружба»), Віктор Іншин і Володимир Чанцев («Вільне»), Микола Жерьобкін і Іван Кучков («Рассвет»), Юрій Красноруцький і Юрій Токар (ім.Шевченка), Іван Остапенко й Микола Негреба («Україна»), Ілля Красніков, Микола Карлашов і Руслан Середа («Світанок»), Анатолій Смірнов (ф/г «Бантов»), Володимир Ганцев і Григорій Іщенко («Мрія»), Олексій Соловей і Алевтин Ганцев ("Авіас-2000”), Євген Мірошник («Добробут»), Микола Мироненко та Юрій Хоруженко («Розсоші»), Станіслав Ложкін («Братениця»), Юлія Безпала й Іван Крисько («Апіс») та інші.
Із нагоди професійного свята хочеться привітати усіх працівників сільського господарства, ветеранів виробництва, їхні родини, а також побажати усього найкращого у житті, успіхів у такій нелегкій і дуже важливій галузі сільськогосподарсткого виробництва.
Категория: Сельское хозяйство и промышленость | Добавил: pasab1968 (13.11.2009)
Просмотров: 1174 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1 Valery  
Коли надійшло на електронну пошту повідомлення про публікацію цього матеріалу, я перечитував передову статтю газети "Сталинский путь" №14 за 1945 рік. І тут і там чітко вимальовується "рука партії". Таке враження ніби то колгоспи продовжують своє селянське життя. Різниця лише в тому, що в газеті сталінських часів партія закликає суворо покарати злісних саботажників, а теперішні кормчі лише висловлюють жаль з приводу недоврожаю на фермерських нивах.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]